Hepsiburada Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Hepsiburada, Türkiye’deki en eski ve en popüler e-ticaret sitesi olarak bilinmekte olduğundan, satıcılar için de oldukça popüler bir platformdur ve satıcılar arasındaki rekabetin en yüksek olduğu sitelerden biridir. Bu yüzden satış performansının artırılması oldukça önemlidir. Bu yüzden de Hepsiburada entegrasyonu ayrı bir öneme sahiptir.

Adım Adım Hepsiburada Entegrasyonu!

Yapılacak olan Hepsiburada entegrasyonu online mağaza hesabınızda yer alan API bilgilerinin Albstok içerisine kopyalanması ilkesine dayanmaktadır. Öncelikle API bilgilerini elde edebilmek için yalnızca bir kaç basit aşamayı takip etmeye ihtiyaç duyacaksınız.

Hepsiburada API Bilgilerinin Temini İçin:

  1. Mağazanızı kayıt ettiğiniz e-posta adresinden, saticidestek@hepsiburada.com adresine ya da mağazanızın kullanıcı hesabı üzerinden takip eden link üzerinden, https://hepsiburada.secure.force.com/apex/NewMemberTicketForm aşağıdaki gibi bir mesaj yazılmalıdır:

“Merhabalar,

Albstok ile ürün entegasyonu sağlamak istiyoruz. Bu nedenle rica etsem API yetkisi sağlayabilir misiniz? Mağaza bilgilerimiz aşağıda yer almaktadır:

Mağaza adı:

Cari kodu:

Gereğini arz ederim,”

  1. Bu mesaj sonrasında hepsiburada üzerinden size API bilgileri bir mesaj ya da e-posta ile temin edilecektir.

API bilgilerinize artık sahipsiniz! API bilgileri temin edildikten sonra işin asıl önemli ve en kolay kısmı da bu API bilgileri ile Gittigidiyor üzerinde yer alan mağazalarınızı Albstok’a entegre etmek olacak. Entegrasyon işlemi yalnızca bir kaç basit aşamadan oluşuyor:

  1. Albstok hesabınıza giriş yapın.
  2. Hesabınızın sol tarafında yer alan Ayarlar/Entegrasyon bölümünün alt kısmında ilgili API bilgileri kopyalanmalı ve onaylanmalıdır.
  3. Hepsiburada mağazanızda listelemek istediğiniz ürünleri, Albstok üzerinde oluşturduktan sonra ürün kaynaklarını Hepsiburada üzerinden aktive etmeniz gerekmektedir.
  4. Artık Hepsiburada ürünlerinizi Albstok ekranında görüntüleyebilirsiniz!

Hepsiburada entegrasyonunuz işte bu kadar kolay!

Albstok ile Hepsiburada Entegrasyon Nasıl Avantajlar Sağlar?

E-ticaret siteleri üzerinde satış yapıyor ve bundan gelir sağlıyorsanız, mutlaka yeni fiyatlandırmaların tüm sitelere dağılımı, aynı ürünün her mağazada satılmıyor olması, stok dışı ürün satışı gibi bir çok sorunla yüzyüze gelmiş ya da bu sorunlardan kaçınmak için birini çalıştırmak durumunda kalmışsınızdır. Ancak, bu sorunların giderilmesi artık çok kolay. Albstok size çok basit ama önemli avantajlar sağlar.

Online mağazalarınızın sayısının artması, hizmet odağının bölünmesi anlamına gelmemelidir. Bu nedenli online satışlarda güvenilir bir entegrasyon oldukça büyük öneme sahiptir. Mağaza sayınız ne olursa olsun, Albstok ile başarılı bir stok yönetimi sağlanması hiç de zor değildir. Çünkü, online satışlarda iyi bir stok yönetimi, kaliteli bir mağaza entegrasyonu ile başlar.