Dia kantar entegrasyonu yazılımız ile mevcut kantar yazılımınızı kullanmaya devam ederek veya geliştirmiş olduğumuz uygulamayı kullanarak Dia muhasebe programına otomatik aktarım sağlayabilirsiniz. Kantar fişleri oluşturulurken, Dia’dan filtreleme girmiş olduğunuz kantar ile işlem gören stok kartları otomatik seçtirilmektedir.

Cari seçimi, ürün seçimi ve fiş türü seçimi yapılabilmektedir. Fiş türleri : irsaliye, fatura veya müstahsil makbuzu olabilmektedir. İkinci tartım sonrası oluşan net değerleri Dia muhasebe programınıza otomatik aktarılmaktadır, seçmiş olduğunuz fiş tipi ile Dia ekranlarınıza İrsaliyeler otomatik oluşmakta, Fatura numarası ile satın alım faturası oluşmakta veya Müstahsil makbuzu oluşabilmektedir. Makbuzların açıklama kısımlarına kantar fiş numarası, şoför adı, araç plakası, römork plakası ve istediğiniz diğer tüm bilgiler otomatik aktarılabilmektedir.

dia kantar entegrasyonu
Dia ile Otomatik Kantar, Baskül Entegrasyonu

Tahıl ürünlerinde kantar ölçümleriyle birlikte nem oranı ölçümü yapılmaktadır, nem ve fire oranı ölçümleri de nem cihazından otomatik alınarak Dia yazılıma otomatik aktarılabilmektedir. Kantar entegrasyonunda desteklediğimiz başlıca kantar markaları; Koba Star, Abs Kantar, Dünya Kantar, Bassan, Esit, Anadolu Baskül, Sentez Tartı, Özkanlar Baskül, Kurdak Baskül ve Meden Baskül ve diğer tüm markaların kantarları ile veri iletişimi sağlayarak Dia muhasebe programınız ile entegrasyon sağlıyoruz.


0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir