Sipariş yönetimi ile ilgili bilmeniz gerekenler hakkında açıklamalarda bulunacağım ve daha iyi anlayabilmeniz açısından görsellerden yararlanacağım.

Hesap.co sitemiz sipariş yönetimi üzerinden ürünlerimizin kontrolünü denetleyebiliriz.

Resimde 1. Sipariş yönetimine tıkladığınızda müşterilerinizin ürünleriniz ile ilgili taleplerini görebilir ve gerekli işlemlerinizi halledebilirsiniz.

  1. de görmüş olduğunuz üzere “Online Sipariş Sorgulama” kısmında Siparişleri sorgulayabilirsiniz. Müşteri adını, soyadını, başlangıç ve bitiş tarihini, entegrasyonunu yazıp Sorgula butonuna tıklayarak sorgulamada bulunabilirsiniz.
  2. de ise “Online Sipariş Listesi” Ürünlerinizin durumu hakkında bilgilerinizin detayını Sipariş yönetimi sayfasında Online Sipariş Listesi altında görebilirsiniz.

6 farklı bölümden oluşmaktadı bu liste; Onay bekleyen, Kargoya hazır, Kargolanan, Teslim edilen, Tamamlanan, İptal/iade.. Anlatmaya Onay bekleyen başlığı altındaki ürünlerden başlayalım..

Onay bekleyen ürünler bu başlık altında sıralandırılmıştır. Mesela listemizde gördüğünüz üzere bayan terliği sırasıyla Tarih, Ürün detayı, Adeti, Fiyatı, Toplam fiyatı, Kargo bilgisi, Müşteri (ismi soyismi) ve işlemler olmak üzere 8 bilgi sıralı. Ürüne tıkladığımız takdirde aşağıdaki görsel ekranınızda beliriyor.

Bu “Sipariş Detayı” Listemizde Sipariş bilgileri, Müşteri bilgileri, Müşterinin ürünleri, Kargo bilgileri olmak üzere toplam 4 bilgi bulunmaktadır. Bu sayfa sayesinde verilen sipariş hakkında gerekli detayları ve özellikleri gözlemleyebilirsiniz. Sipariş hakkında detaya ulaşmanız konusunu da bitirdiğimize göre Kargoya hazır hale getirme kısmına gerçebiliriz sanırım.

Ürünlerimizi kargoya hazır hale getirmek için

2 seçenek var. Fatura yazdırabilirsiniz, kargolamak için Kargola butonuna tıklamanız ve ardından gerekli işlemleri uygulamanız yeterlidir.

Görselde gördüğünüz üzere kargoya hazır başlığına tıklayarak bu sayfaya ulaşıyorsunuz.

Kargolamak için ürünün sağ tarafında bulunan Kargola seçeneğine tıklamanız ve karşınıza gelen bu

küçük formu doldurmanız ve ardından Uygula butonuna tıklamanız yeterlidir.

Şimdi ise gelelim Kargoladıktan sonra ürünlerin sonraki işlemine..

Kargolanan ürünlerin takipleri için bu sayfadan işleminizi devam ettirebilirsiniz.

Teslim edilen siparişler:

Buradan görüntüleniyor..

Tamamlanan siparişlerin bulunduğu liste:

Ve tamamlandığını belirten İşlemler kısmı altında bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

Tüm kargo bilgisi onaylama ve teslim ardından birde iptal/iade listesi bulunuyor. Bu listeden siparişlerin İptal veya iade isteğine cevap bekleyen sıralanmış ürünlerin onayını veya reddini düzenliyorsunuz.

Satışları gerçekleşen ve iptal edilen ürünlerin gösterildiği liste: